S poselstvím jarní kampaně „Zůstaňte zdravá, ať můžete být s nimi“, která byla zaměřená na ženské zdraví, zamířil SYNLAB kromě výstavy také na stránky novin, časopisů, ale i na vlny rozhlasu. Pozadu ale na jaře nezůstala ani témata spojená s alergiemi, játry nebo cholesterolem. Přečtěte si, s čím vším se média na SYNLAB a jeho odborníky v březnu, dubnu a květnu obracela.
To, že dysfunkce štítné žlázy mohou zkomplikovat otěhotnění, už vědí čtenářky společenského týdeníku Rytmus života a portálu cnn.iprima. cz. MUDr. Andrea Kačenková prostřednictvím těchto médií upozornila, že pro zdraví tohoto orgánu je mimo jiné důležité doplňovat jód. S portálem novinky.cz se pak v obsáhlém článku věnovala železu a zdůraznila, že jeho deficit a následná chudokrevnost hrozí hlavně ženám v produktivním věku, kdy jim látka odchází z těla během pravidelné menstruace.
MUDr. Marek Antoš obdržel v dubnu pozvání do Poradny na Českém rozhlasu Dvojce, kde hovořil na téma nedostatku minerálů a látek v těle. Došlo na železo a jód spojený se správnou funkcí štítné žlázy. Velkým tématem byl i vitamín D. MUDr. Antoš posluchače varoval, že s přibývajícím věkem se zhoršuje schopnost organismu přijímat ho ze slunce, a lidé pokročilého věku si tak musí jeho hladinu lépe hlídat.
Návštěvníci portálu Vitalia.cz se díky MUDr. Kateřině Pinterové v březnu dozvěděli, že onemocnění ledvin nemusí doprovázet žádné příznaky. Proto má při odhalování ledvinových onemocnění zásadní roli laboratorní diagnostika z krevního vzorku. Dodala, že čím dříve se na problémy přijde, tím jednodušší je jejich léčba. Čtenářům magazínu Zdraví a deníku Metro pak vysvětlila, že jeden měsíc alkoholové abstinence v rámci Suchého února skutečně nedokáže zajistit zdraví jater. Připomněla také, že jedinou možností, jak si jejich stav ověřit, je krevní test.
O úskalích a metodách diagnostiky cholesterolu se v pětistránkovém rozhovoru pro magazín 100+1 Zázraky medicíny rozpovídal MUDr. Marek Antoš. Čtenářům popsal unikátní metodu frakční analýzy, v níž jsou části cholesterolu selektivně rozpuštěny, aby jiné mohly být zkoumány. Rozhovor se dostal jako hlavní téma vydání i na titulku.
Časopis Svět ženy přinesl bohatý materiál o tom, co všechno je možné zjistit z jedné kapky krve. Do světa laboratorní diagnostiky čtenáře zavedla MUDr. Kateřina Pinterová. V článku popisuje, proč je vlastně laboratorní diagnostika systém otázek a odpovědí či jestli je možné z krve předpovědět i onemocnění, která pacientovi teprve hrozí.
Lidové noviny se v květnu zaměřily na problematiku zažívacích potíží a pro přípravu materiálů k tématu oslovily hned dva naše odborníky. MUDr. Pinterová pohovořila o testování jater a objasnila, proč jsou jedním z nejčastěji transplantovaných orgánů. MUDr. Antoš pak přispěl autorským sloupkem na téma refluxní poruchy jícnu. Připomněl, že za tento rozšířený zdravotní neduh mohou kvůli špatné životosprávě často sami pacienti.
Se začátkem pylové sezóny byl ze strany médií již tradičně opět velký zájem o spolupráci na tématech týkajících se alergií. MUDr. Radka Šedivá v březnovém čísle měsíčníku Moje zdraví čtenářům vysvětlila, co to jsou alergie jako takové, a proč se mohou objevit kdykoliv během života. S portálem Proženy.cz se pak zaměřila na potravinové alergie a intolerance. O zkřížených alergiích, tedy situaci, kdy protilátka jednoho alergenu reaguje na jiný alergen na základě strukturální podobnosti, MUDr. Šedivá promluvila v deníku Metro.
Marketing SYNLAB