Chomutovská laboratoř SYNLAB zkoumá i regionální antibiotickou rezistenci

Laboratoř Chomutov testuje přítomnost patogenních mikroorganismů v biologických materiálech v oblasti bakteriologie, parazitologie a mykologie. Denně diagnostikuje kolem 400 vzorků, které dodávají ambulantní lékaři z širokého okolí a některé nemocnice. Nedílnou součástí laboratoře je také antibiotické středisko, které je regionálním konzultačním centrem pro antibiotickou terapii. Nový přírůstek pro ještě lepší diagnostiku představuje přístroj MALDI Biotyper s vysokorychlostním laserem pro analýzu hmotnostní spektrometrie.

Při mikrobiologickém testování vzorků moči, výtěrů z krku, rekta, močové trubice, gynekologických vzorků či dalších biologických materiálů hraje zásadní roli práce laborantů. Vzorek se ručně nanáší na speciální půdy, kde se obsažení mikrobi po určitou dobu kultivují. Všichni zaměstnanci laboratoře proto mají specializované mikrobiologické vzdělání, nebo atestaci v oboru lékařská mikrobiologie.

Vzhledem k úzké spolupráci s nemocnicemi lze služeb laboratoře využívat v týdnu i o víkendech.

Antibiotické středisko

Regionální antibiotické středisko každoročně připravuje přehledy citlivostí vybraných patogenů jak pro větší města ve spádové oblasti, tak pro spolupracující nemocniční a lůžková zařízení. Laboratorní analýza v mikrobiologické laboratoři umožňuje nejen přesnou diagnostiku, ale také volbu správného léčiva.

Provozní doba laboratoře:

po–pá: 6.30–15.00
so: 7.00–10.30
ne: 8.00–10.30

Chomutovská laboratoř SYNLAB se nachází v Libušině ulici č. 3240/4.

  •  
  •  

Čtěte dále