Zahlédli jste nás v médiích? Divili bychom se, kdyby ne… Jen za poslední tři měsíce se v nich totiž SYNLAB objevil více než sedmdesátkrát. Ve druhém kvartálu letošního roku byl největší zájem o témata, jako jsou spalničky, štítná žláza, alopecie nebo sluneční alergie.
DUBEN
Náš praktický lékař MUDr. Aleš Ducháček se na začátku dubna posadil před kameru ve studiu pořadu Sama doma na Kavčích horách. S moderátorkami si v několika vstupech povídal o tom, co všechno lze laboratorně zjistit z krve. Divačkám byl k dispozici také na chatu, kde odpovídal na různé dotazy k tématu.
O tom, že spalničky ohrožují i očkované, kterým s věkem a prodělanými nemocemi klesá hladina protilátek, a všichni by si tak měli nechat otestovat jejich stav, informovaly naše odbornice z laboratoře SYNLAB Jankovcova RNDr. Aneta Medonosová a Ing. Anabela Čížková v deníku Právo nebo na portálech denik.cz a blesk.cz. Víte i vy, zdali jste dostatečně chráněni?
Padání více než 100 vlasů za den může svědčit o onemocnění zvaném alopecie. Koho nejvíce ohrožuje, jaká je nejlepší prevence před rapidní ztrátou vlasů a jak lze tuto nemoc léčit, ví MUDr. Marek Antoš. Jeho rady si mohli v dubnu přečíst čtenáři týdeníků Tina a Katka.
KVĚTEN
Počet nakažených spalničkami v květnu stále narůstal a s ním i zájem o vyšetření hladiny protilátek. Média proto tomuto tématu i nadále věnovala pozornost a údaje o počtu otestovaných a výsledcích vyšetření v laboratořích SYNLAB se jimi šířily jako lavina. Objevily se například ve vysílání Českého rozhlasu, nebo na portálech nova.cz, iprima.cz a v deníku Lidové noviny.
U příležitosti Světového dne štítné žlázy, který připadá na 25. května se rozmohl zájem o témata týkající se onemocnění hypotyreózou a hypertyreózou. Tyto nemoci jsou většinou dobře léčitelné, musí se však odhalit včas. Na to, že včasná kontrola tohoto orgánu může zachránit život, upozornila MUDr. Kateřina Pinterová na zpravodajských portálech novinky.cz nebo iDNES.cz.
ČERVEN
S teplem začínají všichni odhazovat svršky a sluníčku tak vystavují svou holou kůži. Ta na to ale není po dlouhé zimě zvyklá, a tak se může stát, že bude na první příjem silných slunečních paprsků reagovat vyrážkou. Proč se to děje, a zda lze takzvané sluneční alergii předejít, informovala média MUDr. Radka Šedivá. Její vyjádření byla publikována v deníku Aha!, společenském Týdeníku Květy nebo na portálu blesk.cz.
Vedoucí našich odběrových pracovišť Martina Vršková ví, jak připravit děti na odběr krve, aby pro ně nebyl noční můrou. A nenechala si to pro sebe. Rodiče si její praktické rady mohou přečíst například na portálech maminka.cz a vitalia.cz.